Опитування: як українці бережуть Природу

Опитування на тему "що ви робите для вирішення екологічних проблем та як дбаєте про збереження навколишнього середовища" засвідчило, що найбільший вклад пересічного українця, - це прагнення економити енергоресурси: воду, світло, газ та вживати екологічно чисті продукти.

 

Дане опитування провело агентство з маркетингових досліджень IRS Group. Зокрема, дослідники задалися питанням, у яких акціях, спрямованих на вирішення екологічних проблем, люди особисто беруть участь, а в яких хотіли б взяти участь, щоб стан екології в нашій країні покращився.

 

За результатами опитування майже 2/3 респондентів (62%) відповідально підходять до використання природних ресурсів:
- Раціонально витрачають газ;
- Вимикають світло і всі електроприлади, коли вони не потрібні;
- Витрачають мінімальну кількість води (але яка необхідна, для того щоб прийняти душ, помити посуд, почистити зуби та ін.)

Такий раціональний підхід значно сприяє економії ресурсів природи, а також зменшує витрати на комунальні послуги, що сьогодні важливо.

Також близько чверті респондентів (27%) купують екологічно чисті продовольчі товари і особливо ретельно підходять до вибору продуктів харчування.

Крім цього, частина опитаних (23%) займається сортуванням сміття вдома, і ще частина (21%) - садять дерева і доглядають за рослинами.

На питання, в яких діях/акціях, спрямованих на вирішення екологічних проблем респонденти хотіли б взяти участь, 24% опитаних відповіли, що хотіли б купувати екологічно чисті продукти, 22% хочуть займатися озелененням територій та висадженням дерев, у 19% респондентів є бажання і готовність здавати у спеціальні пункти прийому використані батарейки, акумулятори та старі мобільні телефони, що є вже хорошим стартом і потенціалом для розвитку галузі переробки продуктів, а також цікавою тематикою для проведення різних ЕКО акцій для профільних організацій.