Як вибрати теплицю, якщо весни не буде?

За прогнозами кліматологів весна в найближчі роки буде більше схожа на теплу зиму: вона буде рання і затяжна, холодна і з частими заморозками. Зміщення кліматичних зон на північ та нестабільна погода протягом року робить землеробство дедалі ризикованішим зайняттям.

Особливості кліматичних змін посилюють увагу тепличників до міцних тепличних каркасів, адже багато теплиць «взимку-2013» провалились під вагою снігу.

Але як вибрати теплицю, підходящу для нових кліматичних умов? Із цим та іншими «тепличними» запитаннями ми звернулись до фахівців Компанії «Западенські теплиці».

Чому сьогодні так багато бажаючих на присадибну теплицю?

- Насправді, мотивація у кожного своя. До вирощування в теплиці люди вдаються перш за все через страх отруїтись купленими на ринку чи в супермаркеті ранніми овочами – їх це стимулює до  вирощування “чистої” продукції власноруч. Заможні люди вкладають гроші у власне здоров’я, підкреслюють статус, дбають про здорове харчування і довголіття. Приміські жителі, це роблять, щоб отримати додатковий дохід від вирощеної продукції; багатодітні сім’ї, щоб прохарчувати власну родину та заощадити на продуктах; дачники та селяни, щоб скористатись можливістю споживати екологічну продукцію.

Окрема категорія: фермери та бізнесмени - вони заробляють, забезпечуючи попит на продукти у решти українців, які ще не мають теплиці...

Які чинники впливають на попит на теплиці?

- Теплиця – це спосіб створити стабільний клімат для вирощування рослин. Чим нестабільніша погода на вулиці, тим більша потреба в теплиці. З одного боку тепличники отримали можливість вирощувати раніше, з іншого - збільшився ризик весняних заморозків, що загрожує врожаю збитками. Влітку це також спосіб створити певну прохолоду в теплиці та затінити від палючих променів Сонця…

Які вимоги до присадибної теплиці за нових кліматичних умов?

- Чи професійні, чи присадибні теплиці мають одні і ті ж вимоги. Перш за все, це міцний каркас, здатний витримувати великі снігові та вітрові навантаження. Відповідне покриття – якісний полікарбонат або теплична плівка. Не завадить оснастити теплицю системою мікроклімату з світлом, поливом, теплом та охолодженням.

Як вибрати каркас для надійної теплиці?

- Щоб теплиця служила довго, метал має бути добре захищений від корозії. Пофарбований із-зовні металопрофіль дуже швидко зіпсується всередині і теплиця не встоїть. Ідеальним є заводське гаряче цинкування, хоча кожній трубі всередину не заглянеш. Металопрофіль для «Западенський теплиць» виготовлений із застосуванням технологій, де метал однаково якісно оцинкований як із зовні, так і в середині. Як правило, ми купуємо російський або чеський металопрокат. Українська «оцинковка» часто дуже низької якості.

Яка має бути міцність в каркасу?

- Це головне питання і відповідь на нього залежить від самого господаря. Раніше на піку популярності були присадибні теплиці із «гіпсокартонного» або М-подібного профілю із товщиною стінки до 1 мм. Нині вони відійшли в небуття через те, що часто провалюються під вагою снігу. Набагато міцніша конструкція виходить із профільної труби. Для виробництва «Западенських теплиць» використовується стальна труба перерізом 20х20х2 мм. Товщина стінки в даному випадку відіграє ключову роль, адже вона напряму впливає міцність каркасу.

В Україні зафіксовані випадки, коли вже тонкостінна труба 20х20х1,5 мм не витримує снігового навантаження і провалювався. Особливо, коли арки розташовані через 2 метри. Тому не зайве порахувати площу перерізу металу в арках: наприклад, труба 30х30х1,2 слабша за 20х20х2. Міцність продольних планок не впливає на несучість конструкції, скоріше навпаки, може її полегшити.

Натомість, на стійкість каркасу суттєво впливає кількість отворів в арках, які свердляться для монтажу, наприклад, полікарбонату.

Яке навантаження може нести каркас?

- Окрім снігу, каркас має бути розрахований на кріплення інженерних комунікацій до нього, адже з часом у господаря з’явиться бажання чи можливість модернізувати теплицю. Система поливу чи, навіть, електричного інфрачервоного опалення, яке кріпиться до стелі, особливого навантаження не дасть. А от систему комбінованого опалення та охолодження витримає не кожна теплиця.

В найближчі роки ця система стане популярною від найменших теплиць до цілих комплексів, адже взимку вона економно обігріває теплицю довгохвильовими ІЧ-променями, а влітку допомагає ефективно її охолодити.

Де в Україні виготовляються міцні каркаси?

- Ринок присадибних теплиць поволі насичується виробниками і особливо багато їх на сході та півдні України. Однак частіше, там можна побачити «западеньку теплицю», адже при однакових технічних характеристиках та міцності металу вона суттєво дешевша…
«Западенські теплиці» орієнтовані на ощадливого покупця, проте мають більш сучасне інженерне оснащення, порівняно із рештою аналогів. Міцні теплиці-конструктори розраховані на самостійний монтаж.

Які ноу-хау використовують «продвинуті» тепличники?

- Найбільш примітною є тенденція до автоматизації теплиці. Очевидно, людям набридають щоденні ритуали із провітрюванням, поливом чи підкидуванням дров. Попри здорожчання електроенергії дрібні тепличники переходять на електроопалення і в першу чергу обирають підігрів грунту та стелажів.

В сфері освітлення прогресивною є система світлодіодного досвічування рослин, що суттєво економніша і безпечніша, аніж її більш традиційні натрієві попередники. Освітлення, опалення або полив досить легко і зовсім недорого автоматизувати. Компанія «Западенські теплиці» спеціалізується саме на доступних технологіях автоматики, при цьому вона не поступається імпортним аналогам.

Підприємство намагається не просто йти в ногу із часом, а рухатись на крок попереду. На противагу великобюджетним імпортним теплицям із дорогою автоматикою наша компанія розробляє та втілює власні технічні розробки в сфері опалення, освітлення, охолодження, поливу, підживки рослин вуглекислотою.

Ми ставимо за мету забезпечити пересічного українського тепличника тими технологіями, які доступні його закордонним колегам, тільки із значно меншими витратами.

 

Газета "Волинь-нова".  (26.02.2013)