В Умані відкрили першу в світі теплицю на світлодіодах

В Умані створена перша в світі теплиця на світлодіодному освітленні промислового масштабу. Для досвічування рослин на Уманському тепличному комбінаті встановлено 1230 світлодіодних ламп GreenPower виробництва Philips.

 

Таким чином, українські тепличники стали першими в світі, хто запустив у експлутацію теплицю на світлодіодному освітленні у промислових масштабах.

Площа теплиці, де поєднуються світлодіодні та натрієві лампи, становить 6000 м2. Загалом тут встановлено 1230 економних світлодіодних модулів та 870 традиційних натрієвих світильників.

"Завдяки застосуванню інноваційних технологій Україна показує серйозний прогрес у тепличному бізнесі. Це підтверджує проект, який ми розпочали в Умані. Якщо раніше ми лише проводили експерименти зі світлодіодами, то дана теплиця - це реальне інноваційне аграрне виробництво в Україні з використанням найпрогресивніших світлових рішень. Такого підприємства поки немає навіть у Голландії, та й ніде у світі!"- говорить Вадим Поляковський, менеджер з просування тепличного освітлення Philips в країнах Східної Європи.

За словами представника Philips багато тепличників найближчими роками змушені будуть перейти на світлодіодні тепличні лампи, які завдяки своїй економічності із часом витіснять затратні та небезпечні натрієві лампи.

Додаткова підсвітка для приросту врожаю у більшості українських теплиць не застосовується взагалі, хоча використання економного світлодіодного досвічування дозволяє із невеликими  експлуатаційними затратами вирощувати овочі в найприбутковіший для підприємців час - з січня по червень, коли вони ще масово не дозріли на полях і городах.